درود بر شرفت حداد !

حداد عادل

کناره کشید :« برای پیروزی اصولگرایی » . تا این لحظه جناب ایشان نشان دادند بیشترین شعور سیاسی را در بین سایر حضرات اصولگرا دارند ، و این که به خوبی درک می کنند که بالاترین مصلحت کنونی « پیروزی اصولگرایی » ست ، و « نقد درون گفتمانی(!)  » را به وقت دیگری هم می توان موکول کرد . کناره گیری محمد رضا عارف هم تقریباً قطعی شده ، البته حضرات گذاشتند تا دقیقه نود اعلام کنند و خوب ایشان هم بتوانند از همه ی کوپن های تبلیغاتی شان استفاده کنند . غیر از این که عارف را هم تحسین می کنم برای این « نظم پذیری سیاسی » ، دلم هم به حالش می سوزد : ازینکه طفلی پاسوز اصلاحات شد و پا سوز جناب ” سرگشاده ” ! بهرحال روحانی نماینده ی جناب ” سرگشاده ” ست و روشن بود که به این راحتی ها کنار نمی کشد . با این حساب براساس آخرین نظرسنجی ها و اگر تصور کنیم همه ی آرای عارف برای روحانی خواهد رفت ، باید منتظر بود و دوگانه ی « روحانی – قالیباف » را در دور دوم انتخابات تماشا کرد . این البته ابداً به معنی این نیست که آرای اصلاح طلبان با اصولگرایان توان رقابت دارد ، لیکن امید ایشان بر « تشتت » آرای اصولگرایان بود و هست ، و البته امید به جایی ست . و الاّ عارف و روحانی روی هم رفته چیزی کمتر از ده میلیون رأ ی دارند و تازه این در حالی ست که همه ی توان تبلیغاتی داخلی و خارجی خود را هم به کار بسته اند و حضرات سرگشاده و تمّدن هم تمام قد از ایشان حمایت کرده اند . اگر تصور می کردیم حضرات  این تشتت را کنار می گذاشتند و اصولگرایان هم به نامزد واحد می رسید ند نامزد جبهه ی متحد احتمالاً بیش از بیست میلیون رأی می آورد ؛ هرچند : چنین نشد . . .

آرای علی اکبر ولایتی هم ریزش قابل ملاحظه ای داشته : ایشان که  تصور می کرد مثلاً با طرح مواضع شبیه اصلاح طلبان در مناظره ی آخر می تواند کمی ا زآرای خاکستری را هم برای خود جمع کند طرفی نبست و حتی بسیاری از طرفداران اصولگرای خود را از دست داد . بهرحال جناب دیپلمات که جلیلی را در مناظره به ” فلسفه بافی ” به جای ” سیاست ورزی ” متهم می کرد نشان داد خودش د رالفبای فهم سیاسی گیر کرده است .

دست آخر این که صمیمانه امیدوارم جلیلی به دور دوم انتخابات راه بیابد . و شاهد شکست نماینده ی جناب سرگشاده در همین دور اول باشیم . هرچند کمی بعید به نظر می رسد : براساس تازه ترین نتایج نظر سنجی ها و حتی اگر خیال کنیم همه ی آرای حداد برای جلیلی خواهد رفت ( که این چنین نیست ، دار و دسته ی زاکانی احتمالاً متمایل به جلیلی خواهند شد لیکن بسیاری دیگر از هواداران وی مثل میثم محمد حسینی و وبلاگ دوئل هواخواه قالیباف شده اند ) بازهم آرای وی فاصله ی فراوانی با نماینده ی جناب سرگشاده دارد …

دست آخر این که البته به این نظرسنجی ها چندان اعتمادی نیست ، و می دانیم دلهای مردم دست خداست !

12 پاسخ به “درود بر شرفت حداد !”

  1. سلام عزیز. اخباری دریافت نمودم مبنی بر فشار فزاینده ی مثلث فامیلی حاکم بر مجلس ( لاری جانی – مطهری – احمد توکلی) که دکتر جلیلی را هم به انصراف راضی کنند. البته تا این لحظه موفقیتی نداشته اند. اما طیف مزبور چون آقای جلیلی را عدالت طلب و پیرو گفتمان امام و رهبری می دانند ترجیح می دهند قالی باف بالا بیاید که بیشتر اهل تعمل و تجارت باشد.

  2. سلام.
    لطفا با قلم شیوای خودتون، جواب هوچی بازی سایت الف رو تا دیر نشده بدید.
    داره از یه اشتباه دوستان جلیلی و یا سوءاستفاده دشمنش، یه غول تبلیغاتی علیه دکتر می سازه.
    مطلبی در پاسخ به همین اقدامش در وبلاگم گذاشتم.
    ممنون می شم اگه زودتر اقدام کنید. fff

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *