از اردوغان تا احمدی نژاد ؛ برای انتخابات !

اردوغان و احمد ی نژاد

اردوغان اشتباه کرد ؛ و سیاستهای غلطش حالا دامن « عدالت و توسعه » و دین و مکتبش را هم گرفته است ، اشتباه کرد و اسلام سیلی خورد ، و حالا بی بی سی تیتر می زند برای ش : که اردوغان دنبال استبداد دینی در ترکیه است . زبان کمونیست ها و لیبرال ها دراز شده که او دارد نظام لاییک و دموکراسی ترکیه را از بین می برد ؛ و من متاسفم از این که این روزها را می بینم . صمیمانه امید وارم دولتش سقوط نکند و این پیش بینی که « دولت آینده دوباره لاییک خواهد بود » نیز غلط از آب در آید . مصلحت اسلام و مسلمین مهمتر از عصبیت های قومی – قبیله ای ، و آن « سلام – صلوات »هایی بود که مُرسی  برای عُمَر و آن دیگران در تهران فرستاد و برای معارضین سوری هم آرزوی توفیق کرد . و این را جمهوری اسلامی خوب می داند و در سیاست خارجی ما هم لحاظ می شود که فرصت بر سر کار آمدن «اخوانی» ها در مصر و ترکیه را با موضوع زودگذر « سوریه » نباید به یک تهدید بدل کرد ؛ حیف که اردوغان نفهمید . . .

اردوغان همانقدر برایمان محبوب بود که « دکتر » بود ، به خاطر بیاورید کنفرانس جهانی اقتصاد را که در آن اردوغان « شیمون پرز » را « قاتل کودک کُش » خطاب کرد ؛ و می خواست خودش سوار « مرمره ی 2 » بشود و تا غزه برود تا حصر ظالمانه ی آن جا را بشکند . اردوغان به یک « تحیلیل » رسید ، که برای « دوام » قدرتش و یا « کیش شخصیت » ش  دست به دامان امریکا شود ؛ و حالا دارد سر میز مذاکره ، همه ی خوبی هایش در ذهن ما را یک – یک از دست می دهد . . .

« دکتر » هم برای ما محبوب بود ؛ ولی اشتباه کرد ، آن قدر زیاد که وقتی هاشمی اعلام کاندیداتوری کرد _ و پیش از آشکار شدن علایم پیری اش  _ بسیاری به او اقبال نشان دادند . و  آیا مردم « پیرمرد » را منجی اقتصاد ایران می دانستند ؟! روشن است که نه ! اقبال عمومی آن ها یک « نه » بزرگ بود به احمدی نژاد ، و به ضرباتی که پیکره ی اصولگرایی وارد کرد . . .

محتملاً طی چند روز آینده عارف به نفع روحانی کنار می کشد ، و هاشمی تمام قد از شیخ دست پرورده اش حمایت خواهد کرد . به این ترتیب همه ی اصلاح طلبان پشت سر شیخ دیپلمات جمع خواهند شد و این یعنی تمرکز حداکثری آرا برای پیروزی در انتخابات . نمی توانم این « نظم پذیری » سیاسی را در اردوگاه اصلاح طلبی تحسین نکنم ، این در حالی ست که بنا بر بسیار ی از نظر سنجی ها آرای عمومی محمدرضا عارف خیلی بیشتر از روحانی ست ؛ و تازه از پیشتر هم قول و قراری برای ائتلاف یا چیزی شبیه به این نگذاشته بودند .

در این سوی ماجرا اما دوستان اصولگرا هم چنان هم مشغول «تو سر و کله ی هم زدن » اند و با فراغ بال ، بی خیال روحانی و دار و دسته ؛ مشغول نقد درون گفتمانی(!)  :

آن طرف دوستان پایداری که فریاد « علامه – علامه » شان گوش آسمان را کر کرده ،هم چنان مشغول کاسبی رأی با اصطلاحات « صالح و اصلح و بصیرت و . . . » هستند و این چنین است که آرای کاندیدای مورد نظرشان در نظرسنجی ها روزبروز پایین تر می آید . البته « عدم ارائه ی برنامه ی روشن » و « کلی گویی » در مناظرات تلویزیونی  را هم می باید در این روند نزولی موثر دانست . بهرحال فارق از تمام این ها « حاج سعید »  همیشه برای ما عزیز بوده و هست ، حاج سعید مایه ی سربلندی و مباهات نظام اسلامی ست . انکار نمی کنم که تاحالا چند بار از دیدن « پایی که جا ماند » حاج سعید کیف کرده ام !

این طرف هم اما ائتلافی که بر مبنای « نظر سنجی » ها شکل گرفته بود تا این که کمی اوضاع تغییر کرد ، آن دونفر زدند زیر میز ائتلاف و تمام ! نشان دادند که هم چنان  در « الفبای سیاست » می لنگند چه رسد برای ریاست جمهوری ! فارق از این که هردونفر آن بزرگواران از مشاوران رهبر معظم انقلاب و از مشایخ دانشمندان این مرز و بومند ، لیکن به تعبیر حضرت حافظ : نه هرکه سر نتراشد قلندری داند !

رسانه های هردوطرف هم عجب آتشی می سوزانند ! مثلاً فرارو برای دومین بار نامه ای با امضای جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق منتشر کرد که در آن حسابی از شرمندگی هم دانشگاهی سابقشان در آمده بودند ( اینجا ) فرارو قبلاً هم نامه ی مشکوک دیگری با امضای جمعی از طلاب قم خطاب به حضرت علامه مصباح منتشر کرده بود . مشخص نیست این « جمعی » دقیقاً چند نفرند ؟! و یا اسمشان چیست ؟! و چرا مثل مرد حرفشان را نمی زند ؟! این قایم باشک بازی (!) ها زیادی مشکوک است . غیر از این که از نظر سیاسی به یک جور « حماقت » و یا « خودکشی سیاسی » شبیه است !

رجانیوز هم که پُر است از این عناوین ، خودتان یک نگاه بیاندازید : همه اش مشغول « برچسب زدن » به این و آن و . . . !همین الان که این مطلب را می نویسم ولایتی را با روحانی در یک صف قرار داده و هردو را به قدر مستوفی نواخته ! ( اینجا ) راستی این « برچسب زدن » چگونه با مدعای گوش فلک کر کن ایشان مبنی بر « اخلاق و بصیرت و . . . » جمع می شود ؟!  بهرحال این روشی  ست که از سوی بزرگان این حزب(پایداری )  تبلیغ می شود و وقتی چنین است دیگر از این بچه ها چه انتظاری می توان داشت ؟ راستش تعمداً در دو- سه مطلب گذشته همه ی نظرات ایشان را تأیید کردم تا « گفتمان » دوستان بیش از پیش روشن شود .

پ.ن 1: امریکا به شدیدترین وجه ممکن سقوط القصیر را محکوم کرد ( اینجا ) !!

پ.ن 2 : خیلی ممنونم از همه ی زائران حرم حضرت روح الله که جواب تخیلات بعضی ها را که گفته بودند « بیش از 90 درصد زائران ! حرم امام از شما ( هاشمی رفسنجانی ) استقبال خواهند کرد » را ندادند .  مردی کردید ، اجرتون با شهدا !

8 پاسخ به “از اردوغان تا احمدی نژاد ؛ برای انتخابات !”

 1. سلام
  آقا من با این اردوغانی که شما معرفی نمودی موافق نیستم
  سیلی که این اردوغان با اسلام امریکائی اش زد به اسلام عمرا اگه لیبرال ها می تونستند بزنند.
  از اولشم من از این آفای داغان خوشم نمی امد .
  اون جنگ زرگری هم که با اسرائیل راه انداخت از اولش هم بنده به دوستان گفتم که اینها همش نقشه است
  این بابا سگ کفّاری است که به تخت ریاض تکیه زدند و دارند خون شیعیان رو می مکند

  خلاصه نه به اون سلفی بدتر از مبارک اعتمادی هست نه به این منافق لعین ترک. fff
  یا علی

  1. خوب البته
   ولی تو ذهن اغلب ما ها اون اوایل هم چه تصویری از این ها بود دیگه
   ولی بهرحال مرسی از حسنی مبارک بهتره دیگه
   تو جنگ هشت روزه زنش رو فرستاد غزه که از مردم عیادت کنه
   اگه واسه تبلیغات هم بوده باشه بازم ایول داره !

   1. البته بنده به بیداری اسلامی که حضرت امام خامنه ای فرموده اند اعقاد کامل دارم
    اما ایشون هم تذکر میدهند که مواظب باشید که استکبار به اسم دین دوباره دیکتاتوری رو (دیکتاتوری نوین) بر نگردونه.
    زندگی نامه آقای مرسی رو بخون اخوی. 25 سال زندگی در امریکا.
    نماینده مجلس در زمان مبارک و انتخاب وی به عنوان بهترین نماینده مردم! در جهان از طرف یکی از موسسات بزرگ حقوق بشری آمریکا! و فرانسه!(آخر حقوق بشر)
    دست بوسی ملک فهد ملعون(عکسش هم منتشر شده) و دارای روابط حسنه با تل اویو و آمریکا.
    به نظر من آمریکا روی موج اسلام خواهی مصر سوار شد و جاسوس خودش رو گذاشت رئیس جمهور. در زمان حسنی مبارک مسجدی از شیعیان تخریب نشد. اما مسجد فاطمیون در زمان همین مرسی با خاک یکسان شد. (این جمله از مرسی رو توی اینترنت سرچ کن: شیعه خطرناک تر از یهود برای اسلام است.) حالا یعنی شیعیان جزو مسلمین نیستند.
    ببین الان حماس داره برای ایران جفتک بالانس میندازه. نقششون همینه دیگه. این که مرسی به حماس نزدیک بشه و با استفاده از پان عربیسم و سنی بودن اون رو از ایران جدا کنه(حماس رسما از تروریست های سوریه حمایت کرده! این هم باز عکس و فیلم خالد مشعل منتشر شده و در دسترس) و به قول امیر قطر بزنن حماس و عزه رو با خاک یکی کنن البته بعد از این که پشتوانش رو از طرف ایران از دست داد.( هدایای امیر ملعون قطر رو یادت هست. خودکار 10 میلیون دلاری اتوموبیل لوکس و .. که البته روی همش ردیاب نصب شده بود و با استفاده از همین هدایا چندید فرمانده ارشد حماس رو ترور کردند.
    شهید مطهری توی کتاب ده گفتارش میگه که غرب به دنبال پوسته ای از وجود دین است چون معتقد است که با این روش فقط می تواند بر دنیا حکومت کند و شرق(اشاره به کمونیسم) دنبال نابود دین است که البته موفق نمی شود( الان می بینیم که کمونیسم رفته زباله دان تاریخ)
    در یک جمله اونها خواهان اسلام آمریکایی عستند. اسلام نماز روزه و صوفی گری که هیچ خطری نداره. مرسی و اردوغان نمونه ای از این اسلامند
    اگر فیلم های ممد پهلوی رو دیده باشی داره خودش رو امیرالمومنین معرفی می کنه! حج میره ، زیارت و …
    و پروژه بعدی برای تمرین جهت ایجاد فتنه در ایران است( مقل انقلاب های رنگی و مخملی که قبلا در چند کشور اجرا شد و بعد در ایران پیاده شد که جواب نداد.) حالا باید با زبون دین بیاند جلو که یکی مثل روحانی رو برای ما علم کنند! = فتنه 92

    1. من پیشتر در مطلب «تأملات مصری » مفصل درباره ی اتفاقات مصر و زندگی نامه ی مرسی نوشته بودم
     ولی بهرحال برام جالب بود خیلی از بخش هایی که به ش اشاره کرده بودی

 2. سلام
  بسیار زیبا بود استفاده کردم
  البته اسلام آمریکایی سیلی خورد ولی اسلام ناب سیلی محکمش را همیشه از “همین حسینیه”به دشمنان زده است.

 3. برادران و خواهران ایرانیم به خاطر خدا به خاطر ایران به خاطر حفظ عقاید مردم به خاطر مردم و دردهایششان فرق عظیمی که بین اقای روحانی و بقیه هست را درک کنیم کسانی که از جناب جلیلی حمایت میکنن چرا از نکاتی مثل ایمان و تقوا و…مایع میذارن مگر جز این هست که خداوند تنها کسیست که از این امور باخبر هست حالاشما چطور بقیه را بی دین تشخیص دادید؟در ثانی به قول اقای بحجت اثر مهر در پیشانی از صفات رذیله هست نه حسنه که اینقدر شما بهش مینازی امیدوارم همه ایرانیان معزز به بهترین بودن آقای روحانی پی برده باشن الله صل علی محمد و آل محمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *