انتخابات 92 : آغاز فتنه ای بزرگتر ؟

هاشمی – مشایی : دوقطبی تکمیل پازل دشمن ؟!؟

مشایی_هاشمی

طراحی ها و برنامه ریزی های گسترده و چندین و چندساله ی سلطه گران توانست فرصت بزرگ انتخابات هشتاد و هشت را به تهدیدی برای مردم و انقلاب اسلامی تبدیل کند . هرچند حضور همیشگی مردم و دلبستگی عمیق آن ها به این نظام و انقلاب مانع از موفقیت کامل طراحی های خطرناک دشمنان و شکست پروژه هایشان برای براندازی نظام شد ، اما حلاوت آن مشارکت گسترده را فتنه گری برخی عناصر فریب خورده ی داخلی و هم بازی شدن آن ها با دشمنان در کام مردم تلخ کرد . روشن است که بدخواهان مردم در این چهارساله ی بعد از هشتاد و هشت بی کار ننشسته اند و در تلاشند تا از یک سو فرصت های بوجود آمده ی بعد از فتنه ی هشتاد و هشت را برای جمهوری اسلامی به تهدید تبدیل کرده و از سوی دیگر تهدیدات خود را به فرصت مبدل سازند .

در بررسی مدل های بی ثبات ساری معطوف به انتخابات درکشور های هدف ، تا کنون سه مدل از سوی نظام سلطه طراحی و اجرا شده است :

1. مدل روسیه ( انتخابات ریاست جمهوری سال 2011) _ مرحله ی قبل از انتخابات :

در این مدل تلاش اصلی متوجه مرحله ی قبل از انتخابات و رأی گیری است .

2. مدل پاکستان ( 2007 ) و لبنان (2005) _ مرحله ی شکل گیری فضای انتخاباتی :

در این مدل عملیات های مخفی و ترور و اقدامات مهندسی شده ی ضد امنیتی به نفع گزینه ی مورد نظر در روز انتخابات اجرا می شود . به یاد بیاورید ترور « بی نظیر بوتو » د رپاکستان و یا ترور « رفیق حریری » در انتخابات لبنان را . به این ترتیب و با انتساب این ترور ها به جناح رقیب و تزریق ناگهانی هیجان به جامعه ؛ عملیات فریب افکار عمومی کلید خورده و شرایط پیروزی گزینه ی نهایی فراهم می شود .

3 مدل انقلاب های رنگی ( 1989 تا 2005 ) و هم چنین فتنه ی هشتاد و هشت _ مرحله ی بعد از انتخابات :

د راین مدل با بی ثبات سازی کشورهای هدف تلاش می شود با کمک امکانات گسترده ی رسانه ای سلطه گران « بحران نمایی علیه کشور » القا شده و شرایط لازم جهت ناامنی و آشوب به جامعه ی هدف تزریق شود .

جدول زیر به صورت خلاصه بیانگر این مدل هاست (1)  :

مرحله ی انتخابات

کشور هدف

اهداف

شیوه ی عمل

مرحله ی قبل از انتخابات و رأی گیری

روسیه (2011)

مهار کشور هدف از طریق مشروعیت زدایی انتخابات

ایجاد چالش های سیاسی اجتماعی

مرحله ی شکل گیری فضای انتخاباتی یا حین انتخابات

پاکستان (2007 ) و لبنان (2005)

تغییر روند فضای انتخاباتی

عملیات مخفی ، ترور ، اقدامات مهندسی شده ی امنیتی

مرحله ی رأی گیری و اعلام نتایج

انقلاب های رنگی و فتنه ی هشتاد و هشت

تغییر رفتار یا تغییر ساختار کشور هدف

اعتراض به نتیجه ی انتخابات و اردوکشی خیابانی

که البته تجربه ی سال هشتاد و هشت به آن ها نشان داد مدل « انقلاب های رنگی » نمی تواند در ایران کارساز شود . به یاد بیاورید جمله ی تاریخی رهبرمعظم انقلاب را که در همین رابطه فرمودند : « احمق ها خیال کردند این جا گرجستان است ! » بنابراین به اعتقاد تحلیلگران و کارشناسان مسایل سیاسی ، نظام سلطه در حال تدارک و طراحی مدلی گسترده تر و فراگیر برای پیاده سازی در انتخابات ایران است ، به این ترتیب آن ها در تلاشند تا مدل ترکیبی پیچیده تری با توجه به تجربیات گذشته شان و متناسب با تمام مراحل انتخابات در کشور ما پیاده کنند . به این منظور و به عنوان تحلیل  می توان طرح کلید واژه ی « انتخابات آزاد » و یا تشکیک در سلامت انتخابات با القای مطالبی نظیر « مهندسی شدن فضای انتخابات » را به عنوان مرحله ی اول پروژه یعنی مرحله ی قبل از انتخابات ارزیابی کرد .

به این ترتیب یکی دیگر از اهداف این پروژه ی شوم در این مرحله می تواند به چالش کشیدن «شورای نگهبان قانون اساسی»  باشد . در این راستا و به عنوان یک تحلیل می توان ثبت نام دقیقه نودی برخی شخصیت ها مثل اسفندیار رحیم مشایی و یا اکبر هاشمی رفسنجانی را در همین راستا و تکمیل کننده ی همین پازل _ به صورت خواسته یا ناخواسته _ دانست.

هاشمی رفسنجانی سیاست مدار کارکشته ی اصلاح طلب این روزها و در آغاز نهمین دهه ی زندگی خود با ثبت نام دیر هنگام خود در انتخابات تلاش کرد حضور خود در انتخابات را « ناگهانی » و بر اساس تکلیفی که مردم برعهده اش نهاده اند نشان دهد . هرچند از مدت ها پیش و از زمان راه افتادن موج « میام – نمیام » ایشان د ر رسانه های همسو می شد برنامه ریزی ایشان برای نامزدی در انتخابات را حدس زد . هم چنین تجمع چند ده نفری طرفداران ایشان در مقابل وزارت کشور ؛ درست هماهنگ با ثبت نام ایشان در انتخابات « دم خروس » این ناگهانی بودن ثبت نام بود. نیز از مدت ها پیش و همزمان با شروع محاکمه ی فائزه ( دختر آیت الله ) د ردادگاه ، کارشناسان این اتفاق و در حقیقت «اجازه» ی ایشان به قانون برای محاکمه ی فرزندانش را نوعی « تبری » ایشان  از فرزندان فتنه گرش و شروع بازی ایشان با شورای نگهبان ارزیابی می کردند . تحلیلی که بعد ها و با آغاز محاکمه ی مهدی ( پسر آیت الله ) ، رد صلاحیت شدن محسن ( دیگر پسر آیت الله ) در انتخابات شوراها  و هم چنین همراهی فاطمه (دیگر  دختر آیت الله ) با ایشان در روز ثبتنام به جای « مهدی » و « فائزه » قوت گرفت . هم چنین ایشان با طرح موضوعات دیگری هم چون « تماس با رهبری » و یا « کسب تکلیف از ایشان » می کوشد تا هزینه ی عدم احراز  صلاحیت احتمالی خود را از سوی شورای نگهبان قانون اساسی به گردن رهبری بیاندازد .

اسفندیار رحیم مشایی یار غار و گرمابه – گلستان محمود احمدی نژاد از دیگر شخصیت های ثبت نام کننده ی دقیقه نود انتخابات بود . وی نیز از همان ابتدا و در روز ثبت نام با همراه کردن احمدی نژاد با خود سعی کرد هزینه ی « عدم احراز صلاحیت » شدن احتمالی اش از سوی شورای محترم نگهبان را « سنگین » کند . گفتنی ست مشایی از سوی منتقدین همواره به عنوان سردسته ی جریان موسوم به « انحرافی » شناخته می شده است . حضور وی در روز ثبت نام به همراه رییس جمهور در محل وزارت کشور هم چنین حواشی فراوانی به راه انداخت . من جمله « قدیری ابیانه » سفیر سابق ایران در روز ثبت نام از تسلیم مدارک و تصاویر نمایشگاه  « مجسمه های مستهجنی » که از سوی جریان موسوم به انحرافی در مکزیک برگزار شده بود خبر داد . نیز گفتنی ست این روزها « سازمان بازرسی کل کشور » اعلام کرده قصد دارد پرونده ی تخلفات « چهارصد و پنجاه میلیون یورویی (چند تا صفر داره ؟!!!!! ) »  جریان انحرافی در مناطق آزاد را منتشر کند. با این وجود و با توجه به برخی اخبار تأیید نشده به نظر می رسد او نیز برنامه  های خطرناکی را برای  تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان قانون اساسی در نظر گرفته است .

البته به اعتقاد برخی تحلیل گران  ثبت نام هماهنگ این دوکاندیدا چندان « اتفاقی » هم نبوده است . جدای از موضوع هزینه سازی برای شورای نگهبان ، « پولاریزه کردن » فضای انتخاباتی از دیگر اهداف مشترک این دو جریان است . در همین راستا « شبکه ی ایران » رسانه ی وابسته به دولت با تیتر « به سوی سوپر دو قطبی / در حاشیه آغاز مصاف اکبر و اسفندیار » این پروژه را کلید زد . احمدی نژاد طی دو دوره گذشته ی انتخابات با همین حربه و در رقابت با هاشمی رفسنجانی به قدرت رسیده است . البته این روزها و با حضور « دیگر اصلاح طلبانی که به نفع هاشمی کنار نمی کشند » ؛ « عناصر اصول گرا » و هم چنین « نامزدهای مستقل انتخابات » ، « پولاریزه » شدن فضای انتخاباتی و باصطلاح شبکه ایران شکل گیری « سوپر دوقطبی » خیلی بعید به نظر می رسد .

در نهایت و درانتهای این تحلیل می توان گفت « قانون مداری »  خنثی کننده ی همه ی توطئه های احتمالی دشمنان خواهد بود . ساختار انتخاباتی ایران ، ساختار مستحکمی ست ، و بر اساس قانون اساسی نظارت و بررسی صلاحیت های کاندیدا ها منحصراً به عهده ی شورای محترم نگهبان قانون اساسی ست . به نظر می رسد مردم ما با تجربه ی فتنه ی هشتاد و هشت باصطلاح « آبدیده » شده اند و فتنه گران در این مملکت به لطف الهی طرفی نخواهند بست .

(1) : « نظام سلطه درتدارک فتنه ی بزرگتر » به کوشش مرکز مطالعات راهبردی « تابان »

       

12 پاسخ به “انتخابات 92 : آغاز فتنه ای بزرگتر ؟”

  1. سلام رفیق دوران مهندسی
    این روزها چیزی که نگران کننده هم هست تخریب آیت الله مصباحه که (به دور از مواضع ایشان)توسط دوست و دشمن انجام میگیره (این وسط طلاب قم رو کجای دلمون بزاریم)، نگران کننده است ما توی حق پراکنده و دشمنان در باطلشان متحدند jgil;k

  2. عجیب است که پس از فتنه ای به وسعت فتنه ی 88 و شهادت عزیزان وطن و خیانت طیفی از خواص بی بصیرت به ولایت فقیه می بینیم که صحبت از رد صلاحیت کسانی است که جمله ای را غلط گفته اند اما صحبت از رد صلاحیت ابوالفتنه نیست !! چرا که با بعضی از همان خواص بی بصیرت رفاقت قدیمی دارد !! خدایا عاقبت ما را با این ویژه خواران و مرفهین بی درد ختم به خیر کن.

  3. زنده باد رییس جمهورم زنده باد رهبرم و مرگ بر موج سبز و دولت تخریب ارزش ها(روحانی)زنده باد جلیلی .زنده باد قالیباف fff

  4. اقای نویسنده خیلی بی انصافی که عکس احمدی نزاد و با اقایون خاتمی و هاشمی گذاشتی اینا اون دنیا جواب داره ها حواستو جمع کن oijpobvj

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *