پس از یک ماه

دکتر حمیدی شیرازی کتابی دارد به نام « پس از یک سال » ، و طبعاً عنوان این نوشتار تقلیدی ست از آن جناب ، و کنایتی از این یک ماهی که چیزی ننوشتم . و متأسفم از این که بدلایل فنی چند روزی هم وبلاگم بالا نمی آید و البته ممنون از دوستانی که مُجدّانه (!) پیگیر اوضاع بودند .

نوشتن یک جور عادت است و شاید « نیاز » ، دست کم برای نویسنده ها ؛ و من در این یک ماه دوری می شود گفت یک جورهایی « خُمار » بودم ! درست مثل آن بندگان خدایی که چند روزی هست متریال نزده اند ! با این تفاوت که این یک ماه نشان داد می توانم بیش از یک ماه هم ننویسم ، هرچند آن بندگان خدا را بعید می دانم ! بیش از این خواهم نوشت بحول لله . هم چنین در این روزها و در سومین سال فعالیت وبلاگم خیال دارم دستی هم به سر و رویش بکشم ( باصطلاح ) تا نو-نوار شود این شب عیدی . بالاخره عیدانه هم  که می دهند !هرچند نگرانم این « پاچه گیری » آقایان عیدانه ی ما را ببُِرد !

روزهای بزرگی گذشت ، سال روز انقلاب اسلامی . و روزهای حضور پرشکوه مردم . راستی این همه مردم کف 22Bahmanخیابان دقیقا دنبال چه بودند ؟! عادت کرده ایم ما ؛ به این همه مُعجزه . راستی عجیب است … و این عادت خطرناک است ؛ که نه ؛ ترسناک است . وَ مُِهلک است . بی چاره می کند انسان را . دیشب  تلویزیون « ملک سلیمان » را دوباره پخش می کرد . سلیمان نبی پس از آن همه معجزه و اشاره بازهم مجبور بود با مشرکان و دشمنان خدا بیاویزد . خودش هم تعجب کرده بود از این که این جماعت با دیدن این همه نشانه ایمان نمی آوردند ، تا این که نور « ایلیا » ظاهر شد و ماجرا ختم به خیر شد . اسدلله غالب است دیگر … به این فکر می کردم که نادیده گرفتن معجزات خدا نتیجه ای جز رویارویی با ولی خدا ندارد . و این مردم نمی فهمیدند که با چه کسی کارزار می کنند … حکایت ماست ؛ می ترسم از این که این  « نادیده گرفتن » عاقبت کار دستمان دهد ؛ مگر «ایلیا » دست گیری کند …

معظمٌ له ؛ رهبر انقلاب هم در آخرین فرمایشات شان این چنین به این موضوع اشاره کردند : « اين خيلى پديده‌ى عجيبى است، اين خيلى حادثه‌ى مهمى است. ما به خيلى از پديده‌ها عادت كرده‌ايم؛ همچنان كه به طلوع خورشيد عادت كرده‌ايم و خيال ميكنيم كه اين يك چيز حتمى است، لذا به اهميت آن توجه نميكنيم…»

همین مختصر را داشته باشید تا بعد !

پ.ن : حمیدی شیرازی در پس از یک سال غزلی زیبا دارد با این مطلع : شنیدم که چون قوی زیبا بمیرد / فریبنده زاد و فریبا بمیرد … بخوانید !

5 پاسخ به “پس از یک ماه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *