حسین وارث آدم

عاشورای هزار و سیصد و پنجاه بود ؛ ظهر گمانم ، مسجد جامع نارمک . جوّ خفقان و استبداد رژیم نفس همه را گرفته بود ؛ تازه چریک ها را تیرباران کرده بودند ؛ دکتر پشت میکروفن با شور و تاب سخنرانی می کرد :

«وقتی حسین در کربلاست ؛ و تو در صحنه نیستی هر کجا می خواهی باش ! چه ایستاده به نماز؛ چه نشسته بر سفره ی شراب …»(این ها آتشی ترین  نطق های استادند . و از حق نگذریم هنوز هم تازه ؛ و من که می خواهم در این باره بنویسم چاره ای ندیدم جز این که از بیانات ایشان استفاده کنم .و جسارت می کنم و می افزایم به سخنرانی ایشان 🙂 چه در مجلس عزای حسین …  «حسين بيشتر از آب، تشنه‌ لبيك بود، افسوس كه به جاي افكارش زخم‌هاي تنش را نشانمان دادند و بزرگترين دردش را بي آبي ناميدند… »

و راستی این چنین حسینی  را چه می توان نام کرد ؟! حسین بی خطر ! چیزی شبیه کبریت …  و خوشایند خیلی ؛ آرام و سر به زیر … و بی نظیر !« قیمه را بچسب ! » «این حرف ها دیگر چیست ؟!  اصلا می دانی ؟این ها که در غزه کشته می شوند « رافضی » اند ؛ به عکس نگاه کن ! موقع نماز دست به سینه ایستاده اند » و « اصلا تو را چه به سیاست ؟! هیأت را دیگر سیاسی نکنید ! »

آشنا نیست ؟! چند بار شنیده اید  این جمله ها را ؟ راستی به کجا می رویم ؟ فراموشمان شده انگار که حسین مصداق « و بکم ینزل الغیث » است که در جامعه ی کبیره می خوانیم . برادران ! به دست امام و به اختیار امام است بارش باران ؛ در شأن امام نیست گریه بر« تشنگی »  حسین … و اگر بخواهم منبری بیان کنم ، این ها « گریه ی پیش از ولایت است » مگر چقدر می توان برای یک مظلوم گریه کرد ؟ ظلم است باور کنید به امام و به مکتبمان ؛ این چنین سطحی به مسئله تماشا کردن .

این همه را نوشتم اما دلم رضا نداد ؛ می دانید ؛ به قول یکی  از دوستان فاضل « حسین بیش از آب تشنه ی لبیک بود ؛ اما … تشنه ی آب هم بود » . جسارت می کنم یا صاحب الزمان ؛ « نفس المهموم » می خوانم :

أَلسَّلامُ عَلَى الشَّیْبِ الْخَضیبِ …

بس است ؛ بس است …

1 پاسخ به “حسین وارث آدم”

  1. بسم الله الرحمن الرحیم

    آره دوست فاضل دوست فاضل ترم (دوست فاضل ترم=محمد آزادی) تشنه آب هم بود اما تشنگی اش در مقابل حرفش ناچیز می نمایید
    مانند گیر دادن به سوزنی در انبار بزرگی از کاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *