تقی زاده های نو !

میلاد حضرت سبط اکبر ، کریم اهل بیت ، ابن امیرالمومنین و فاطمه الزهرا مبارک باد .

ما که حالا و از پس سالها اباطیل تقی زاده را می خوانیم باورمان نمی گیرد کسی به این استقامت وطن فروش و غربزده باشد . و با مزه تر این که هم او مدعی روشنفکری و انتلکتوئلی این مرز و بوم را هم داشته باشد . و برایمان حتی نسخه هم بپیچد ؛ کار سختی نیست هرچند پیش بینی دستور العمل ها ی حضرتشان (! ) :« ایران باید ظاهراً و باطناً، جسماً و روحاً فرنگی مآب شود و بس » … روشنفکری که اولین خط از تعریفش وطن پرستی ست …

و من امروز می اندیشیدم که تقی زاده بودن شاخ و دم نمی خواهد ! وطن فروشی نیز . هم امروز هم می توان وطن فروشی کرد ؛ با ادعای روشنفکری . راستی بد جوری برایم سوال شده است که چرا باصطلاح انتلکتوئل های این مملکت به این اندازه وطن فروش اند … ! شیر خر خورده ها هم می توانند وطن فروش شوند ! کار سختی نیست ! و آقا عطا حالا در « روز نوشت » هایش یک « خاک بر سر ملت » را کم از اباطیل تقی زاده دارد ! دور نیست ؛ باورکنید اصلا ً _ که روز نوشت های جناب شمس الوزرا ی اصلاح طلبان ؛ در ردیف نوشته هایی هم چون سفرنامه های تقی زاده و یا شاه شهید (!) classify شود ! (و این « طبقه بندی » را تعمدا ً « classify» نوشتم !)

شیر خر خورده ی عزیز ! شکی نیست در این که تمام  سهم تو از دنیا لندنی باشد که « دوستش داری » ؛ و اتفاقا او هم تو را دوست دارد ! و دقیقا به همین خاطر هم هست که در المپیکش راه ت نمی دهند ! و در صف دور و دراز « چشم پزشکی » ! معطلت می کنند .

گذشته از این حرف ها نکته ی بامزه ی اباطیل مهاجرانی ، حکایت صف چشم پزشکی بود . و این که فهمیدیم پدیده ی « صف » فقط خاص ایران نیست ؛ و حتی لندنی که آقا عطا دوستش دارد هم سهمی از این صف ها برده است . و دست کم در مملکت ما ملت برای ایستادن در صف شیر و پیش فروش سکه و این روزها مرغ (!) اعتیاد دارند ؛ و در لندن برای صف دارو  و درمان . و این چند خط یعنی جواب یادداشت چند روز پیش محمد حسین جعفریان که در آن ایرانی ها را به اعتیاد در صف ایستادن متهم کرده بود …!

نگفته پیداست البته این همه نتایج داهیانه را از حکایت صف چشم پزشکی لندن من به تنهایی گرفتم ! و الّا  شیر خر خورده ی عزیز در صف ایستادن های لندن را هم دوست دارد ! خاصه اگر زنان چینی در صف مشغول مکالمه با تلفن همراه باشند … !

3 پاسخ به “تقی زاده های نو !”

 1. شمس عفت زگریبان، قمر آورده برون
  نخله ی فاطمه، اول ثمر آورده برون
  بوالحسن را حسنی داده خداوند و حسن
  از افق، رخ پی اهل نظر آورده برون
  آمد آن ماه که ماه رمضان کرد دو نیم
  چون نبی معجز شق القمر آورده برون
  میلاد نور، در نیمه ی ماه نور، بر عاشقان نور مبارکباد
  .
  .
  .
  .

  سمت چپی که ناصر سیبیله! مگه اونم روشین فکره
  تازه ما یک دونه توی همدان خودمون هم داریم؛
  خودکفا هستیم.
  همون میرزاده عشقی ضد روحانیت
  توی شعراش هم می تونی کامل ببینی.
  خدا لعنتش کنه.

  حالا که شما دست به قلم هستی یه مقاله هم زحمت بکش در همین مورد بنویس(در مورد تغییر اسم این خیابان هم)
  یا علی
  التماس دعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *