تحلیلی مختصر بر فرمایشات روز گذشته ی رهبر معظم انقلاب

خبر تجمع چند ده نفری نیشابوری ها در اعتراض به افزایش قیمت مرغ و گرانی های اخیر در این شهر آن چنان رسانه های فاسق غربی را به طمع انداخت که به سرعت در صدر اخبار آنان قرار گرفت . جالب این جا بود که تنها مأخذ این خبر هم چند تصویر و فیلم پراکنده ی قرار گرفته در یوتیوب بود . و البته خبری که پایگاه اطلاع رسانی نمازجمعه ی نیشابور منتشر کرده بود. راستش پیش از هر حرف و تحلیلی نمی توانم این خطای روشن دوستان را نادیده بگیرم ؛ بهرحال دشمنان این نظام و انقلاب از پایگاه مزبور به عنوان یک خبرگزاری رسمی یاد کرده و آن را خیلی زود دستمایه لجن پراکنی علیه نظام قرار دادند. هرچند به نظر می رسد حضرات خیلی زود متوجه اشتباهشان شدند و اصل خبر را از وبلاگشان حذف کردند ؛ اما بهرحال دسته گل آقایان هم چنان هم در کش مرورگرها موجود بود … !

بهرترتیب رسانه های غربی از جمله بی بی سی خیلی سریع با شنیدن این خبر به طمع افتادند و به پوشش و تحلیل و تفسیر گسترده ی آن پرداختند . و من البته مرددم در این که این اباطیل را تحلیل بنامم . این دست نوشته ها بیشتر بیان کننده ی آرزوهای نویسنده ها ی آن و یا به بیان بهتر خواب هایی ست که برای این مردم و این سرزمین دیده اند . و البته خیلی زود نقاب از چهر ه انداختند و دستشان رو شد . هم چنان که مثلا در تحلیلی که به نام  اصلاح طلب ورشکسته و فراری _حسین باستانی _ در بی بی سی فارسی منتشر شده ، از صفر تا صد خواب ها و نقشه های شومی که غربی ها از تحریم ها  در سر دارند شرح داده شده است . فشار بر توده ها و کشاندن آن ها به خیابان ها _ نظیر حادثه ی مشکوک نیشابور _  راه انداختن غائله ای نظیر فتنه ی هشتاد و هشت ، با این تفاوت که در آن سال مثلا مرفهین بی درد به خیابان ها ریختند و امسال توده ها . هم چنان که رهبر معظم انقلاب هم در بیانات دیروزشان بدان اشاره فرموند :

هدف دشمن از فشارهای اقتصادی در شرايط كنونی، لطمه زدن به «رشد و رفاه ملی» و ايجاد مشكل برای مردم بمنظور دلسرد و جدا كردن آنان از نظام اسلامی است.

از چند سال قبل مشخص بود كه طراحی دشمن بر اقتصاد كشور متمركز شده است و بر همين اساس شعارهای سال های اخير همچون اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف – ‌كار مضاعف، جهاد اقتصادی و توليد ملی و حمايت از كار و سرمايه ايرانی به عنوان حلقه هايی برای ايجاد يك منظومه اقتصادی مطرح شد تا حركت عمومی كشور در عرصه اقتصادی ساماندهی شود.

هم چنین ایشان راه مقابله با این توطئه را اجرای اقتصاد مقاومتی دانستند .

من حیث المجموع آن چه در انتها می توان پیش بینی کرد غلط بودن تحلیل دشمنان از شرایط انقلاب است . هم چنان که تجارب سی سال اخیر به خوبی نشان می دهد دشمنان این آب و خاک درک درستی از مردم این سرزمین ندارند . مثلا توهم این که توده های این مردم برای آب – دوغ – خیار(!) انقلاب کردند و با بستن آن ها می توان آن ها را از این نظام و این انقلاب دلسرد کرد ! هرچند پرواضح است تأمین معاش و رفاه مردم یکی از اولی ترین وظایف حکومت اسلامی ست و کوتاهی مسولین برای انجام آن خطیئه ای غیرقابل بخشش و خیانت به خونهای مطهر شهداست …

دراین باره گفتنی فراوان است که انشاءلله به مرور خواهم نوشت .

8 پاسخ به “تحلیلی مختصر بر فرمایشات روز گذشته ی رهبر معظم انقلاب”

 1. سلام

  مردم برای آبدوغ خیار انقلاب نکردند. اما وقتی می بینند 100 میلیون برای رهن خانه نمایندگان کم است با چه امیدی به حمایت چند دهساله خود از انقلاب ادامه دهند. از غربی ها و خارج نشینان انتظاری نیست اما متاسفانه عده ای از داخلی ها هم در پی کسب قدرت چوب لای چرخ یکدیگر می گذارند و می شود این که مرغ 3000 تومانی که کسی نمی خرید می شود 7000 تومان و مردم برای 4700 آن در صف می ایستند. 50000 تن خوراک طیور چی شد؟ کسی خبر داره؟ و …

  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به روزم با مطلب “آقا! خودت رحمی کن” و شما را دعوت می کنم به مطالعه و نقد و نظر.
  یا علی

 2. سیاست ما بر این است که حتی اگر قرار شود روزی همه مردم، نان خالی نوش جان کنند، [همین کار را بکنند] ولی با آمریکا بجنگند. …ما در زیر بار سختی ها و مشکلات قد خم نمی کنیم. ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند. هیچ قدرتی پشت ما را نمی تواند خم کند.
  شهید بهشتی

 3. تفاوت مردم ایران و شاخصه اصلیشان همکاری است درست است که فشار اقتصادی به دلایل ضعف مسوولین و طمع بعضی از سودجویان بر مردم بسیار است اما رفراندومی که هرساله در 22 بهمن برگزار می شود نتیجه دیگر دارد آن هم پشتیبانی از جان و دل از آرمانهای انقلاب است به نظر جواب محکمی برای زبان درازیها نه برای دلسوزی های بی مورد است.
  موفق باشی محمد جان

 4. از دور نشستید میگید لنگش کن . وقتی 2 تا جوون تو سن 31 سالگی با هم ازدواج کردن و واسه گرفتن خونه به هزار در زدن و با پول پیشهای وحشت ناک رو برو شدن و هر کدوم خونه پدر دارن جدا زندگی میکنن انتظار دارید بچه دار هم بشن . مرغ سهله کوفت هم بخورن . برید بابا گذشت دوره اعتماد مردم به حرفهای صد تا یه غازتون . آقایی که روی صندلی نشستی و حرف از رشد و رفاه ملی میزنی مردمت گشنه اند تشنه اند . بی خانمانن . خب گشنه حرف آدم گشنه رو میفهمه انتظاری هم نمیره……

 5. تحلیل خوبی بود برادر
  سربازان (گمنام kljhbiguygi;oihkj kljhbiguygi;oihkj ) استکبار یا مافیای قدرت و ثروت عامل اصلی این فشار اقتصادی بر مردم هستند.
  زمین 30 هکتاری یاسر جون در لویزان، هتل داریوش داش مهدی توی کیش، رستوران های زنجیره ای بوف و زمین های چیتگر فائزه خانم، بیمارستان کیش فاطمه خانم، تفرج گاه اشرافی کانادای محمد، تجارت پسته اکبر، حوضچه دریایی محسن و …. حسین ثابت بکتاش و دوستی با داش مهدی جیم فنگ :SIK: حالم بهم خورد
  اصلا ولش کن برادر
  حالا با شرکت های زیر جمله بساز

  شرکت نورینکو
  شرکت فرانسوی اورلند
  شرکت زوگ سوئیس
  شرکت باب گرین
  شرکت هاتیک
  شرکت فراساحل
  شرکت نفتی استات اویل
  ناوگان دریایی فردوس
  شرکت صدرا
  برج الماس دبی
  برج آسپیر
  شرکت لوتوس
  و ….. این داستان ادامه دارد.
  یا علی
  التماس دعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *