شهید مهدی شاه آبادی

جبهه های ضرار

شهید مهدی شاه آبادیپیش کش به روح ملکوتی شهید مهدی شاه آبادی …

نمی دانم چطور شد که یاد شهید شاه آبادی افتادم ؛ شهید مهدی شاه آبادی فرزند آیت لله شاه آبادی که می دانید استاد اخلاق و عرفان امام بود و لابد شنیده اید که هرکجا امام استادشان را یاد می کردند «روحی له الفدا» می گفتند و این یک جمله بس برای وصف مقام عالیه ی ایشان . اما پسرشان شهید شاه آبادی بعد از انقلاب و در اولین انتخابات مجلس به عنوان نامزد حزب جمهوری اسلامی شرکت کردند و رأی بالایی هم آوردند ؛ همین طور بود که ایشان شدند نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای ملی . به نظرم پر بیراه هم نبوده این یاد آوری ؛ که می دانید این روزها هم در آستانه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و بسیاری از رجال مملکت ناگهان احساس تکلیف کردند تا سنگر ها ی مجلس را پر کنند (!) شهید شاه آبادی در انتخابات مجلس دوم هم شرکت کردند و  با رأیی بیشتر به عنوان نماینده انتخاب شدند ، رأی بالای یک میلیون نفر؛ در تهران آن زمان ! اما جنگ در جریان بود و بسیاری از مردم جوانانشان را برای قربانی کردن در راه اسلام به جبهه های نبرد می فرستادند ؛ هرچند بودند بعضی ها که در سنگر نانوایی و مسافر کشی و «بخور و بخور» و البته نمایندگی مجلس باقی مانده بودند ؛ بالأخره این سنگرها را هم کسی باید حفظ می کرد ! این همه ولی باعث نشد تا شهید بزرگوار خط مقدم و سنگر اصلی نبرد اسلام با جهان کفر را فراموش کنند و بسیار به جبهه ها سرکشی می کردند. نمی دانم چقدر پرسیدن این سؤال به جاست ؟ اگر خدای نکرده امروزهم جنگی سر بگیرد چند نفر از نمایندگان مجلس فعلی به جبهه ها خواهند رفت؟ و چن تای آن ها فقط تا اهواز رفته و جماعتی دور خود جمع می کنند و بعد هم عکس و … !

و این قصه بسیار دردانگیز تر از آن است که بتوان بسط داد . فراموشمان نشود اگر به راحتی می توانیم امروز تبلیغات کنیم و برای نمایندگی مجلس ثبت نام کنیم ؛ به برکت خون آن هاست ؛ جبهه ی واقعی آن جاست ؛ کنار رود و پیکر های مطهری که از خاک خسته بودند و به دریا پیوستند . بیشتر از این سر مردم را با درست کردن «جبهه  های ضرار » درد نیاورید . مرد اگر بودید به دوستان شهیدتان در «جبهه ها » می پیوستید ، همان ها که از خونشان کیسه ها دوختید برای جمع کردن آرای مردم . . .

و مهدی شاه آبادی که می دانست « در عالم سرّی ست که جز به خون فاش نمی شود » آنقدر رفت تا در مجنون از خواب شیرین نمایندگی پرید ، در سجود آخرش بلند می گفت : اللهم انی اسألک ان تجعل وفاتی قتلاً فی سبیلک تحت رایه نبیک و اولیائک …

8 پاسخ به “جبهه های ضرار”

 1. سلام همسنگر…
  ممنون از حضور ولطفتان….
  بله….زیاد است.ولی خواندنش خالی از لطف نیست…

  پست بعدی : ادله نقلی و عقلی اثبات ولایت فقیه…

  منتظر حضورتان هستیم و همچنین خوشحال میشویم که انتقاد کنید از مطالب….

  شهادت نصیبتان
  یاعلی

 2. سلام.مطلبت خوب و جالبه.منتظرتم
  وظیفه من و تو :دعوت محترمانه از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات
  «ملاک های بهترین کاندیدا از نگاه امام خامنه ای:

  بهترین از لحاظ ایمان
  بهترین از لحاظ اخلاص و امانت
  بهترین از لحاظ دینداری
  آماده برای حضور در میدان های انقلاب
  دردشناس ترین و دردمندترین نسبت به نیازهای مردم».
  وعده ی ما 12 اسفند، روز خرد شدن دندان های سلطه گران جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *