از بهار تا بهارستان : جنگ دوست داشتنی !

مقاله ی جدید وبلاگ سرباز زهرا رو هم بخونید !

می شنوید ؟!بوی بهار است که می آید . رسم بر این بود از بچگی هامان که اسفند را خیلی جدی نمی گرفتیم ؛ به جز بیست و نهمش؛ که آن هم نه به خاطر نفت و نه به خاطر مصدق ؛ به این خاطر که شب تحویل سال بود.هر چند اوضاع این اسفند فرق می کند با باقی اسفند ها ؛ این روزها نه تنها بوی بهار ؛ که بوی انتخابات هم می آید و بوی راهیان نور ؛ و جنگ !

 نسل من هرچند جنگ ندیده است ؛ اما جبهه و جنگ آنقدر برایش نوستالژیک است که برای پدرانش . اگر چه جنگ صورت زشت و کریهی دارد و هر کسی را آزار می دهد ، ولی با خاطرات و خطراتش شاید مهم ترین اتفاق زندگی پدرانمان است ، و یک «نوستالژی مشترک» بین نسلهای مختلف این انقلاب ، همه مان از جنگ خاطره داریم ، و خوب می شناسیم لحظه ها و مناطق مختلفش را ، انگار بوده ایم و دیده ایم . پر بی راه هم نیست اگر بگوییم « جنگ دوست داشتنی » ! نوشتم جنگ دوست داشتنی و به یاد نویسنده اش افتادم ،« سعید تاجیک» . که لابد این روزها دارد طعم شلاق عدالت جمهوری اسلامی را می چشد به جرم توهین به فائزه ؛ بنت هاشمی رفسنجانی ، و بنت هاشمی رفسنجانی هم چنان ساندویچ می خورد و به ریش تاجیک و «جنگ دوست داشتنی » اش می خندد ؛ و ما هم که درگیر انتخاباتیم و خانه تکانی شب عید ! عدالت را بگذار همان عدلیه با مشورت مجمع مصلحت سنجان اجرا کند ! همین جاست که دلیل دعایمان برای ظهور آقا را می فهمم ، تنها علی و اولاد علی هستند که می توانند عدالت واقعی را اجرا کنند و تا آقا نیاید همین قصه است ، عدالت یعنی مصلحت آقا زاده ها . . . نوش جانت زندان جمهوری اسلامی . تو و «جنگ دوست داشتنی » ات هم بخشی از خاظرات من هستید از جنگ، درست آنجایی که ما را به آن طرف اروند می بری :« ]شهید[ جواد صراف سرش را از روی زانوهایش بلند کرد و با حالت عجیبی گفت : این عملیات رمزش به نام فاطمه زهرا ست ، خود خانم فاو را حفظ می کند ! نگاهم به صورتش افتاد ؛ زیر نور فانوس می درخشید و اشکهایش مثل دانه های سفید مروارید روی گونه هایش می غلتید …» و این همه این اسفند ماه و با « راهیان نور » تجدید می شود ، بازهم می رویم تا « جبهه» را ببینیم ، همان جبهه هایی که روزهایی پدرم در آن ها می جنگید ؛ و فائزه و مهدی را نمی دانم از ترسشان کدام سوراخ موشی خزیده بودند. همان جایی که جبهه ی حق در برابر تمام جبهه باطل قد افراشته بود. و این روزها هر دو – سه نفری « دور هم » جبهه ای می شوند که هدفشان جبهه آن طرفی ست ! این چه مرضی ست که به جان سیاسیون ما افتاده نمی دانم ، هر چه هست بد جوری دلشان هوایی شده ، آن ها هم این روزها به یاد نوستالژی مشترکمان _ جنگ _ افتاده اند و لابد می خواهند تجدید خاطره کنند ! به هر ترتیب انتخابات در پیش است و این البته اصلی ترین دغدغه ی نظام است ، و لابد اصلی ترین دغدغه ی شهدا ، چه آنها رفتند تا این «نظام» بماند، انتخابات هم _ همان طور که آقا فرمودند _ مصونیت بخش این نظام است . در این انتخابات هم باز با همان دوجریان سابق در صحنه ی سیاسی کشور طرفیم ،اصول گراها و اصلاح طلبان . جبهه ها ی دورهمی مختلف هم با یکی از این دوتابلو _ اصول گرایی یا اصلاح طلبی _  وارد کارزار انتخابات شده اند.

در میان چهره های اصلاح طلب مواضع مختلفی در قبال انتخابات دیده می شود از تحریم تا سکوت و تا شرکت همه جانبه و فعال ! همین جاست که تلویزیون دولتی انگلیس بی بی سی از قول رهبران جنبش سبز انتخابات مجلس را فرمایشی خوانده و حضور در آن را رد می کند و هم چنین از قول آقای خاتمی شرکت در این انتخابات را « بی معنا » توصیف می کند . لابد گمان کرده اند مردم به حرفشان گوش کرده و به خاطر ایشان پای صندق های رأی حاضر نمی شوند ! هرچند که شرایط و نظر سنجی ها همه از حضور گسترده ی مردم پای صندوق های رأی حکایت می کنند. آقای خاتمی و دوستان شیر خورده شان همان بهتر که «زیر شکم» ملک عبدلی ارتزاق کنند ! از مواضع چهره های تندرو و ورشکسته ی جریان اصلاحات که بگذریم قریب به هشتصد نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس در سراسر کشور با تابلوی اصلاح طلبی در این انتخابات شرکت کرده اند

2 پاسخ به “از بهار تا بهارستان : جنگ دوست داشتنی !”

  1. سلام
    بعضی ها برای رسیدن به بهارستان جنگ می کنند و ما برای نرسیدن بعضی ها به بهارستان در جنگیم.

    “همه منتقدین دولت” منتظر نظر و نقد شماست، حتی اگه مخالف باشه!
    یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *