نافذ البصیره …

به مناسبت هفته بسیج:

لفظ بصیرت را در حدیث معروف امام سجاد _  که در وصف عمویشان قمر منیر بنی هاشم فرمودند : «رحم الله عمی العباس.کان نافذ البصیره»_ دو جور معنا می کنند؛ یکی به همان معنای مصطلح این روزهایش ؛ به معنی قدرت تشخیص حق از باطل و شناخت تکلیف در هر لحظه ، و یکی به همان معنای لغوی اش؛ به معنی : «نگاه»؛ عباس نگاه نافذی داشت. مشهور است در ناوردگاه خیلی ها  از نگاه نافذ عباس سپر می انداختند و فرار می کردند و اصلا نیازی به تیغ و شمشیر حضرت نبود.و این گونه بود که ماه بنی هاشم با قدرت نرم خویش فاتح بسیاری از نبردها بود.

***

می ترسند. از ما می ترسند . نه از بمب اتم و نه از موشکهای سپاه ؛این قدرت نرم جمهوری اسلامی ست که آن ها را این چنین دست پاچه و مستاصل می کند. و رفتارشان به غایت بزدلانه ! به قول معروف : «فحش می دَن و دَر می رَن» ! تمام این شلوغ کاری ها و چنگ و دندان نشان دادن هایشان هم از همین منوال است . به تعبیر مرحوم امام :این ها مثل شیری می مانند که از جلو می غُرّد و از پشت چیزی از خودش صادر می کند! می ترسند مثل سگ از امثال قاسم سلیمانی ؛ حسن مقدم و … . یکی شان هم که به ظاهر کشته می شود چه سر و صدایی به پا می کنند و نمی توانند جلوی خوشحالی شان را بگیرند ؛ طوری گزارش می دهند انگار تمام سپاه همین شهید بوده و همه ی موشکهایش هم در پادگان ملارد.

البته بدبخت ها شاید هم حق دارند ؛چون نمی دانند.امروز بسیاری از هم قطاران تهرانی مقدم ها برای فتح قدس روزشماری می کنند ؛ احمق ها گمان می کنند سپاه قدس همه اش قاسم سلیمانی ست ؛ که حالا ترورش کنند و  خلاص ! این ها همان سربازان در گهواره ی امامند که لحظه شماری می کنند تا احمد متوسلیان برگردد و با او پرچم اسلام را در انتهای افق بکوبانند.سپاه هنوز دست به اسلحه نشده ، هرچه بوده نگاه نافذ سپاه بوده ؛ آخر می دانی : این ها هم نافذ البصیره اند ؛ _ هم به معنای مصطلحش و هم به معنای لغوی آن _ هم چون مولایشان ماه پسران هاشم !

2 پاسخ به “نافذ البصیره …”

 1. بسم الله الرحمن الرحيم
  السلام عليك يا حسين مظلوم
  حضرت حجت : هركس بعد از سوگواري براي جد غريبم حسين (ع) براي (ظهور)من دعا كند من نيز براي (سعادت و رستگاري) او دعا (كه 1000% مقبول است) مي كنم .(تو پرانتزي را خودم گفتم البته با اجازه حضرت عج)
  سلام بر دوست عزيز و خوبم محمد خان آزادي (اسم كاملت رو گفتم ytr ytr zzzzzz: mmm: )

  از تحليل و نوشته ات كه مثل اكثر مطالب قبلي ات زيبا و جالب و باز هم همون رد پاي ادبيت بر نوشتت پديدار بود.

  يه سري به ما بزن مطالب آپ شدن البته به غير اون اصلي يه بنا به دلايلي فعلن آپ نمي شه ؟

 2. سلام
  خداوند به همه ما بصیرت عنایت کند آن هم با هر دو معنا!

  با چند جمله از مقتل لهوف ابن طاووس، به روزم. در این شبها و روزها برای مجد و عظمت مسلمین دعا بفرمائید.
  یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *