اخراج سفیر انگلستان

انقلاب سوم ؟!

مرا به نوکری خود

شها تو مفتخر نما!

می کشی مرا حسین …

اخراج سفیر انگلستان

سیزدهم آبان ماه را  روز مبارزه با استکبار نامیده اند ؛ به یاد دانشجویانی که در آن روز در سال پنجاه و هشت در پی سازش و اهمال کاری های دولت موقت با حمله به سفارت ایالات متحده در تهران آن را اشغال کردند.هر چند خیلی زود با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده از آن جا لقب لانه ی جاسوسی را به آن دادند. بعد ها هم امام از ایشان حمایت کرد و این اقدام آن ها را انقلاب دوم لقب داد. حالا سال هاست که از آن ماجرا می گذرد و هم چنان نام و نشان امثال وزوایی و رجب بیگی شاه بیت حماسه ی غیرت مندی و حق طلبی دانشجویان این کهن بوم و بر شده است.شاید همین ماجرا الهام بخش حرکت اخیر یعضی از دانشجویان دانشگاه های تهران بود که جمع شدند و در مقابل سفارت بریتانیا تظاهرات کردند.می دانید لابد که این اقدام دانشجویان واکنش های متفاوتی را در پی داشت ؛ بعضی ها آن را اقدامی تنش زا و در جهت خلاف مصالح مملکت دانستند بعضی ها هم یکسره تاییدش کردند. من اما  نمی خواهم فعلاً درباره ی آن قضاوت کنم ؛ لکن بد نیست چند نکته ای را اشاره کنم:

نخست آنکه آن چه مسلم است _ جدای از درستی و یا نادرستی حرکت دانشجویان در ورود به سفارت انگلیس _ حمایت مردم و جنبش دانشجویی از این اقدام است. بعضی ها بدانند اگر نقد و گلایه ای هم هست همه در چاچوب اسلام و در خانواده ی انقلاب است، پس به فعالان عریضه نویس (!) و یا ورشکستگان و مطرودین ملت ابداً مربوط نیست ، شما همان بهتر که برای اربابانتان پارس کنید!جمهوری اسلامی در دوران مظلومیتش هم به هیچ قدرتی باج نداد، اینکه امروز بعضی هاشان خیال کرده اند می توانند این قضیه را چماق کنند علیه ملت ، کور خوانده اند! به قول شاعر: باش تا صبح دولتت بدمد؛ و می دمد !!

دو دیگر اینکه دست مریزاد داشت قانونی که در مجلس تصویب شد؛ قانونی که به موجب آن روابط جمهوری اسلامی با دولت بریتانیا در پایین ترین سطح ممکن قرار می گرفت. با تصویب این طرح ؛مجلس نشان داد این بار پا به پای دانشجویان و در کنار مردم است ، و این جای تقدیر دارد .به هر حال یکی از عواملی که همیشه در فتنه ها و موانع گوناگون به انقلاب و نظام ضربه می زده است جا ماندن مسولین و به اصطلاح خواص از حرکت پرشور و شعور مردم و دانشجویان بوده است. دیدید همین خفقان بعضی آقایان در ماجرای فتنه ی هشتاد و هشت موجب شنیدن نوای این عمار رهبر معظم و مقتدر انقلاب شد.

و آخِراً اینکه سربسته می نویسم : اگر آن روز که آقا زاده ها بار و بُنه می بستند و به بهانه ی درس خواندن راهی فرنگستان می شدند ، همین طور سفت و سخت جلوشان گرفته می شد لازم نبود امروز جلوی سفارت دانشجوها را کتک بزنند. گناه آن بچه ها این بود که نیمکت شکسته های همین آب و خاک را به آسمان نیمه ابر و آبی؛ و به «عشق و حال» لندن نشینان ترجیح دادند.نمی دانم بعضی ها در کدام سوراخ موشی خزیده اند؟ پاسخ گو باشید!آن چنان که با اقتدار از فرستادن پرونده ی دانشجوها به دادگاه صحبت می کردید جرات دارید بروید و آقازاده های لندن نشین و دزد های کانادانشین را دستگیر کنید!

به هرحال پرواضح است امروز تیتر یک رسانه های جهان «نه » مردم است به نظام حاکم جهانی، امروز خودشان هم از حکومت های مسخره و فاسدشان خسته شده اند .شاید این دول بی خاصیت اروپایی با فراخواندن سفرا و جلسه تشکیل دادن و دور هم نشستن و چه و چه بتوانند چند روزی این تیتر را عوض کنند ؛ اما آنچه مسلم است این است که انقلاب اسلامی براساس آرمان هایی به پیروزی رسید که امروز در قلب امریکا و از زبان معترضین شنیده می شود.

6 پاسخ به “انقلاب سوم ؟!”

 1. با سپاس از نظر شما سايت شما را لينك كردم سايت ارزش و متين و پر محتوايي داريد
  در صورت امكان وبلاگ مرا در سايتتان قرار دهيد
  با تشكر

 2. ¸¸ . . . ¸,.,¸.
  . . . . ¸,’ ¸,. . ¸ `-,”~-~’,¸,.¹-~-._¸,.سلام دوست خوبم
  . . . . ) . ‘”¨ . .):. .`-,;:.`,’;;‘¸,.¹¯¸¸,.-
  . . .,-’ , , , , ,-‘;:.. . .`-¸;:.`,’–~’`,¯-.,¸_,
  . . (. ,•¸,-~’¨|;;;::.. .. . “-,;:/,`,-~-~¬¯. . . . . . .¸,..,¸ . . . . .¸,.-~–.¸_
  . . . ¨`” . . . .|;;;:::.. . .. . ¯¯`*¬~—~~¬¬”“~-,;:;;`”~–~”:;;::,-“’’“¯¨`
  . . . . . . . . . \;;;::… . … , زود بيا آپمو ببين …. ¨`-,;;:;;::;;::;:;:`¬~-.¸
  ‘“““““““/;;;:;::… ,, ..:;, :… ,, .. :;,:;,. . ., ¸ . . . .`,;;:;:::;:;:;;-~”`¨
  , . . . . . . . .|;;::;:… .:; .:;;¸ . . ,, ..:;,, .. :. . ..:’ .. . . |;;::;;:;:;;”-~¬~-.,¸.-~’
  . . . . . . . . . \;;::.. . “ .:;;;, . . . ,, ..:;, :… ,, .. :. . . . ,’`”~-,;;:;:;;.¸.,~–“`¨
  . . . . . .¸.-~¬”`,-‘;:. . ..:;;::… .. .. . .. … ..:;;. . . . .,’ . . . .`”*”`¯
  . . . . . l’:,~-¬`;;:¸.-~¬”“`”¬~–~¬, ..:;;¸-‘¨¯`\;:.. ./
  . … . . |`|/`”,-‘¯ . . . . . . . . . . . . .`,.::;;\ . . . `,;:.\
  . . . . . .l,/`/,.¸ . .با اين اسب بيا . . . . ).::;;\ . . . .`¸;:`,
  . . . . . ./ (-.¸ ) . که زودتر برسي ..-“.:,-“
  http://velayatkhamenei.blogfa.com/
  http://esteghamat.blogfa.com/
  http://enfejarnoor.blogfa.com/
  http://basijweb.blogfa.com/
  نظر یادتون نره منتظرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *