دیدار بن علی با محمد بن سعود آل خبیر

به عربستان خوش آمدید!

راستی را:پیش از هر نوشتاری ؛در آستانه ی شب شهادت مولانا موسی بن جعفر هستیم.غربت هزاران ساله ی شیعه را حتی بند های زندان هم می شناسند…

 

به سرزمین آفتابی عربستان خوش آمدید؛سرزمین دیکتاتور های سقوط کرده!

 

دیدار بن علی با محمد بن سعود آل خبیر
دیدار بن علی با محمد بن سعود آل خبیر،معاون امور چندجانبه!وزیرخارجه عربستان

«از زمان شاه عبدلعزیز بنیانگزار عربستان نوین، آل سعود همواره سنت عربی را در باره اعراب اجرا کرده است،حتی رهبران سرنگون شده ای که هیچ کس دوست شان ندارد!» این جمله ی گهربار را خانم الن کنشمیر خبرنگار مرکز پالتیزر _گزارش گر سرزمین های بحران زده(؟!!)_از جناب آقای محمد بن سعود الخبیر معاون وزیر امور خارجه ی عربستان نقل کرده است!

بعد از سقوط زین العابدین بی علی دیکتاتور فراری تونس وقتی حتی فرانسه هم به هواپیمای حامل وی و همسرش اجازه ی فرود نداد این تنها عربستان سعودی بود تا باز هم «عرب نوازی» کند و پذیرای این «از همه جا رانده »باشد! آقای دیکتاتور این روز ها در بندر جده روزهای بازنشستگی خود را می گذرانند؛در ویلایی کنار دریا با سکوت و آرامشی خاص برازنده ی یک نجیب زاده ی عرب!می گویند کاخ ایشان در سرزمین جده چیزی کمتر از کاخ خودشان در تونس ندارد،بالاخره نمی شود که…! «یک روزگاری همین فلک زده عربستان و امریکا را در. . .

منظره ی کنار دریا؛ویلای بن علی در تونس
چشم انداز ویلای بن علی در تونس!منبع : pulitzer center

جنگ خلیج فارس یاری کرده بود ؛آن زمان که صدام به کویت حمله کرد…»

این ها هم از افاضات جناب معاون  وزیر خارجه در امور چند جانبه! است.

حالا جالب است وقتی از ایشان در باره ی دیگر دیکتاتور نگون بخت ،یعنی علی عبدلله صالح می پرسند _که او هم مثل بن علی با اهل و عیال و سی و پنج تن از اعضای خانواده عازم عربستان شدند _ جواب می دهد:او از ما  در خواست درمان و حمایت کرد ،واقعا این رسم «عرب مرد»ی است که او را با زخم تنش رها می کردیم تا بمیرد؟!…

معلوم نیست این حضرات بالاخره «خادم حرمین شرفین »هستند و یا خادم  بر و بچه های عرب؛از نوع دیکتاتور؟!سوالی که امروز بسیاری از مردم عربستان هم به پاسخ ش رسیده اند.دیدید همین هفته ی گذشته رانندگی برای تغییر(!!) بانوان محجبه ی عربستانی در ریاض را ،که هرچه نباشد خیلی در رسانه های دوستان (!) سر و صدا کرد. کمتر به یاد دارم خبری از عربستان _ و آن هم از ریاض _ تا این اندازه در رسانه های خبری بازتاب داشته باشد.ریاض هم روزگاری معروف بود به پیونگ یانگ ثانی! تا چه شود تا کمترین خبری از آن جا درز می کرد.به عکس مملکت خودمان که به همت دوستان و دوستان دوستان(!) همیشه و هماره تیتر یک بوده و هستیم! نمی دانم؛به هر ترتیب به نظر می رسد اوضاع در عربستان هم در «بهار اعراب!!» رو به تغییر است،دست کم روی کرد رسانه های غربی این را می رساند.خاصه این بحث «چرخ های تغییر!!» و سر و صدایی که به پا کرد.و همین گزارش تحلیلی  خانم الن کنشمیر که در فارین پالسی هم منتشر شده بود.

گفتم فارین پالسی،این مقاله ی اخیر «زورآزمایی در تهران » ولی نصر که در این نشریه منتشر شده بود هم ،جای کار دارد.ولی نصر پسر حسین نصر، و عضو شورای عالی روابط خارجی امریکا. . . فکر کنید! سوژه ی مناسبی ست،هر چند قبل تر ها هم گفته بودم!

 

4 پاسخ به “به عربستان خوش آمدید!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *