amina arraf

Apology to reader!

amina arraf
بندها بی معنی اند:وقتی تو بال داشته باشی!آزادی امینه آرف.

 

Apology to Reader

“I am the sole author of this blog and have always been so. Any and all posts on the blog are by me.”

Tom MacMaster, Istanbul, June 13, 2011

 

آن چه خواندید بخشی از آخرین پست وبلاگ damascusgaygirl.blogspot.com بود. وبلاگی  که درآن فردی که خود را امینه عارف معرفی کرده بود به بیان آخرین جزییات سرکوب!مردم توسط رژیم بشار اسد می پرداخت.او خود رادختری سنی و  اهل دمشق معرفی کرده بود و با انتشار اخبار هولناکی از اوضاع داخلی سوریه حسابی رسانه های غربی را سر حال آورده بود.خاصه وقتی خبر ربوده شدن و زندانی کردن او و تجاوز به او در زندانِ بشار اسد  توسط پسر عمویش در وبلاگ ش  منتشر شد،کلّی حضرات حقوق بشر دان! سر و صدا کردند و خواهان آزادی وی از  زندان سوریه  شدند.

 

برای دیدن اندازه بزرگ تر کلیک کنید!jelena-lecic-fbook page
jelena-lecic صفحه ی فیس بوک

 

 

حتی عکسی از وی در فضای مجاز ی منتشر شد و در فیس بو ک صفحه ای را برای آزادی و ی ساختند. اما گند ماجرا خیلی زود درآمد!معلوم شد عکسی که در فضای مجازی به عنوان امینه عبدلله آرف العماری منتشر شده متعلق به یلنا لسیک شهروند لندنی ست! بنده خدا یلنا بد جور جا خورده بود از این که خبر زندانی شدن و تجاوزش را در همه جای وب می خواند!این شد که ملت به این وبلاگ و حتی به این اسم (امینه آرف)بد جور مشکوک شدند،تا این که دوروز پیش تام مک مستر روزنامه نگار انگلیسی روزنامه ی گاردین با گذاشتن پستی در این وبلاگ با عنوان «عذرخواهی از خوانندگان»اعلام کرد نویسنده ی تمام آن مطالب وقصه ها بوده است!

جالب بود:زن آقای سوری بلاگر امریکایی از آب درآمد!

حالا خبرنگار واشنگتن پست زبانش دراز شده بود که پیشترها هم وقتی ip امینه آرف را چک کرده بوده و متوجه شده بوده او از ادینبورگ وبلاگش را آپ می کند مشکوک شده بوده است.

free-syrian-blogger-face book page
صفحه ی آزادی بلاگر سوری در فیس بوک!

 

به هر ترتیب تام مک مستر که_ چند وقتی وبلاگش خوراک رسانه ای غرب برای تبلیغ علیه بشار اسد شده بود_از همه ی کسانی که به هر ترتیب از مقالات وی ضربه خورده اند عذرخواهی کرد.وی هم چنین نوشته بود چون مادرش زمانی در ترکیه درس می خوانده از همان دوران طفولیت به خاورمیانه و مردمش علاقهمند بوده و این چنین هوای چنین کاری به سرش زده بود!و در پایان جمله ی با مزه ای خطاب به رسانه های غربی گفته که روی مردم واقعی در مکان های واقعی فوکوس کنند!

باهمه ی زحماتی که شاید برای مردم سوریه به وجود آورده اما گمانم این یک حرف و نتیجه گیری اش بسیار ازرش مند است؛نشان می دهد چقدر از اخبار رسانه های غربی براساس همین توهمات منتشر شده در فضای مجازی است.نقش رسانه در جهان امروز انکار نشدنی ست ؛و استفاده ای که صهیونیست ها از آن برای القای مفاهیم منظور خود در افکار عمومی مردم جهان می کنند،هرچند بار ها گفته ایم و می گوییم :با تمام ضعف ها و بی سوادی های ما در استفاده از رسانه ها برای تبلیغ شرع مقدس،این باز هم خداست که نور خود را «تمام»می کند؛هر چند مشرکان را خوش نیاید! بیشتر ها خواهم نوشت درآینده از رسانه ،فضای مجازی و…،اگر خدا بخواهد!

پی نوشت:برای اطلاعات بیشتر می توانید سری به این لینک ها بزنید و یا گوگل کنید!

1_apology to reader!

2_ گزارش حزب لله لبنان

3_ گزارش مجله ی فارین پالسی

4_ گزارش msn.com

5_ پروردگارا!هپروت را از این جماعت مگیر!

و . . . !

 

6 پاسخ به “Apology to reader!”

  1. سلام تو کل نوشته هات داستان تقی و بیشتر میپسندم.
    همیشه نوشته هاتو میخونم.
    این اولین و آخرین نظر منه.اونم فقط جهت اطلاع صادر شده و ارزش دیگری ندارد…..
    ولی دیشب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *