بدون تصویر

داستان کوتاه

تقدیم به «تقی»عزیز،سرباز زهرا .هر چند این وجیزه ی مختصر نه در شان ایشان است و نه من بی سر و پا در مقام ستودن شان؛ آرزومندم ای کاش روزگاری با این  واژه های حقیر گوشه ای _ وتنها گوشه ای _ از فخامت این مقام شامخ را بتوانم بنویسم.

از تمام دنیا همین دارایی اش بود:دکّه ای کنار سرویس های  بهداشتی رستوران پول می گرفت از خلق الله بابت نظافت دستشویی ها.دل پُری داشت.همین که جمع ما را دید سر ِدرد دلش باز شد.سی چهل تا دانشجوی پر شور بسیجی،از اردوی قم بر می گشتیم.برای نماز کنار نماز خانه ای متوقف شده بودیم؛پیر مرد آن جا بود.من امّانگران وقت نماز؛ فوری وضویی ساختم و ایستادم به نماز.هر چند از اول تا آخر ش مدام در فکر پیر مرد و بغض در گلویش بودم.بنده ی خدا محتاج پول نبود،محتاج توجه بود.محتاج کسی که پای درد دلش بنشیند.چه می کردیم؟در این فکر ها بودم که نفهمیدم چگونه« بسم الله» به« السّلام علیکم» رسید.بیرون آمدم نگران پیر مرد.«تقی» ایستاده بود با تلفن همراه ش از درد دل های پیرمرد فیلم می گرفت!چه ساده دل ش را به دست آورد…تا توانی دلی به دست آور!

8 پاسخ به “داستان کوتاه”

 1. خوشم میاد بااین که 1 سال باتقی بودی خوب شناختیش 1ی از بارزترین خصوصیات اخلاقی مثبت ایشون دلسوزیشون برا محرومین بود. منم داستانی را بهتر است اینجا بیارم
  سال 87اردوی راهیان که بودیم فکر کنم برای ناهار 1جایی از طلاییه برگشتنی توقف کرده بودیم ازبچه های بومی منطقه سر غذاخوردن اومده بودن و انگاری بدشون نمی اومد که (حتی بعضی هاشون درخواست هم میکردن) در ناهار ما شریک بشن اونجا شاهدبودم که دلسوزانه ترین رفتار ر ا ایشون با بچه ها داشتن
  امیدوارم تمام زندگیشان برای خدا شود و هر روز بهتر از دیروز

 2. سلام همسنگر
  تو کانال کمیل قصد داریم خاطراتی که شما از دیدار با مولا و مقتدامون امام خامنه ای دارین جمع آوری کنیم
  دفتر خاطرات دلتون و ورق بزنید و ما رو مهمون خاطرات قشنگتون کنید
  یا علی

 3. با اين كه فقط يك ساله اقاي اسدي رو ديدم بسيار علاقه مند به ايشون شدم و اين چيزي نبود جز همين روحيات و اخلاق مثبت ايشون .
  اميد وارم هرجا كه باشند روز به روز توفيق يابند. l;/ fff

 4. سلام.
  رمز محبوبیتش بین بچه ها نداشتن غرور،رفاقت صمیمی،شوخی به موقع وهمچنین جدی بودن دروقت لازمه.
  امیدوارم همیشه زیرسایه پروردگار موفق باشه.

 5. سلام
  محمدجون هی من به تو گفتم من اونجوری که تو فکر میکنی آدم درست حسابی نیستم باورت نشد فکر کردی شکسته نفسی میکنم
  حالا که اینجوره هرجوری دلت میخواد بنویس نفس منو خوشحال میکنی
  راستی یک مطلب از دکتر سراج گذاشتم رو وب وقت کردی بخون
  یا زهرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *