پروپاگاندا از نوع مذهبی

آن چه این روزها داغ  است نقد جریان انحرافی درمیان دولت و بحث ولایت و حکومت فقها ست ، که به تعبیر بی بی سی فارسی بازهم در صدر اخبار روز سیاسی ایران نشسته است. اما آن چه من می خواهم بگویم نه نقد احمدی نژاد است و نه نقد مشایی.آن چه پیداست جریان اخیر می تواند  تبدیل به فتنه ای الیم برای مدعیان انقلاب و ولایت شود( و یا هست ؟). یکی از اولّی ترین و ابتدایی ترین شرایط شکل گیری فتنه آمیختن حق با باطل است که موجب گمراهی مدعیان بی بصیرت می شود، چیزی که از حالا مشاهده می کنیم. اظهار نظر ها و دل سوزی های افراد و جریان هایی است  که به شهادت تاریخ بار ها در مقابل توده ی عظیم ملت سر افکنده و رفوزه شدند، و از آن با مزه تر بازهم اتحاد منحوس احزاب اپوزسیون نظام در بزرک نمایی این جریان است.افرادی که تا دیروز سراپا مخالف ولایت فقیه بودند امروز تبدیل به منتقد و شارح اصول اسلام شدند! این هم انگار از الطاف خفیه ی الهی ست، دشمنان این نظام و انقلاب هم در یافتند برای اینکه خزعبلات شان درون ملت ایران خریدار داشته باشد باید آن را با لباس دین بپوشانند. ترویج عرفان های صد مَن دو ریال، ترویج فرقه های ضاله و انشعاب در اسلام و ترویج و تبلیغ انجمن حجتیه از این حربه  هاست.چندی پیش بود پس از سفر مولانا امام خامنه ای به قم ،روزنامه ی امریکایی کریستین ساینس مانیتور در مقاله ای با اشاره به استقبال پر شور مردمی از ایشان ،در تحلیلی جالب نوشته بود این ماجرا نشان داد در ایران تنها تبلیغات مذهبی (religious propaganda ) جواب می دهد.

علی کل حال  آنچه مسلّم است این گونه تبلیغات دینی باعث آشنایی بیشتر مردم با اسلام و ارزش های آن خواهد شد،باز هم نمی فهمند و نمی توانند بفهمند که آب در هاون می کوبند، و خداوند توسط دشمنان خودش، دین ش را گسترش خواهد داد.آری! يريدون ليطفوا نورالله بافواههم و الله متّم نوره و لوكره الكافرون ، خداوند نور خود را تمام خواهد کرد ،حتی اگر کافران را خوش نیاید!

اما آن چه خطاب به دوستان و همراهان می توان نوشت این است که نباید آب به آسیاب دشمن ریخت،خار در چشم و استخوان به گلو هم اگر شویم(که نیستیم، فدای مظلومیّت ت مولا. . . ).تدبیر حکیمانه و الهی مولانا امام خامنه ای برای این ماجرا کافی ست و ما هم چنان در انتظار اشاره اش…

برگرد ! تا سربند یا زهرا نبستیم . . .

پ.ن : این لینک هم خواندنی ست ، و پُر درد . . .

1 پاسخ به “پروپاگاندا از نوع مذهبی”

 1. خدا توفیقت بده.
  خوب نوشتی.
  حضرت آقا تو انتخابات گذشته به مضمون این جوری فرمودند: این که کاندیدها برای جلب رضایت مردم خودشون رو به امام و انقلاب می چسبونن یعنی هنوز انقلاب و یاد امام سکه ی رایج است دربین مردم.
  غرض این که فرمایش شما که به موضع دشمن اشاره کردید نشون میده هنوز دین و دینداری ارزش داره که برخی ها فهمیدند باید ازش سوء استفاده کنن.
  ایام اصلاحات و بی بندوباری با شعار آزادی تمام شد. دوران جدایی دین و سیاست تمام شد. مردم این آزمون ها رو قبول شدند. حالا باید یه عده ای بیان و یه ضلالت مدر ن رو پیش بکشن و اون هم فریبکاری و نیرنگ با نقاب دین. آزمون سختی ست. اما تا زمانی که به دامن ولایت فقیه چنگ می زنیم آسیبی به ما نخواهد رسید…
  تا کور شود هر آن که نتواند دید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *